KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299058
nr 1429 9058
Harald Erikson
(1889-1948), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1937. Olja på pannå, 4x32cm, yttermått inklusive ram: 52x41-61x50cm
Harald Erikson, svensk målare född 1889, död 1948 .
Utrop:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:25:17